SAF Tehnika AS sadarbība ar Rīgas Tehniskā universitāte

SAF Tehnika AS sadarbībā ar Rīgas Tehniskā universitāte uzsāk īstenot pētniecības projektu

“Sensoru risinājuma un prognozējošo modeļu izstrāde optimālai ēku energoefektivitātes pārvaldībai“

SAF Tehnika AS sadarbībā ar Rīgas Tehniskā universitāte ar 01.01.2023. uzsāk īstenot pētniecības projektu Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.1.r. reformu un investīciju virziena “Produktivitātes paaugstināšana caur investīciju apjoma palielināšanu P&A” 5.1.1.r. reformas “Inovāciju pārvaldība un privāto P&A investīciju motivācija” 5.1.1.2.i. investīcijas “Atbalsta instruments inovāciju klasteru attīstībai” īstenošana kompetences centru ietvaros.

Pētniecības projekta nosaukums – “Sensoru risinājuma un prognozējošo modeļu izstrāde optimālai ēku energoefektivitātes pārvaldībai”

Projekts Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/002, pētījuma Nr. 1.3

Pētniecības projekta īss apraksts –

Projekta mērķis ir izstrādāt paņēmienu, kas ļauj novērtēt ēkas termodinamiskās uzvedības prognozēšanai nepieciešamo sensoru skaitu, tipu un izvietojumu ēkā, lai nodrošinātu pieņemamu prognozes precizitāti.

Projekta galvenie uzdevumi ir :

-           izmantot partneru rīcībā esošo infrastruktūru – RTU ēku Zunda Krastmalā 10, lai to piesātinātu ar dažāda veida sensoriem (primāriem un sekundāriem, kas ļauj netieši novērtēt ēkas uzvedību un lietojumu),

-           izstrādāt ēkas uzvedības prognozējošu modeli vai modeļu ansambli, kas ļauj ar statistiski nozīmīgu precizitāti prognozēt ēkas uzvedību, kas izteikta projekta ietvaros definētu mērījumu terminos, piemēram, ēkas lietošanas zonu temperatūra, zonu elektroenerģijas patēriņš u.c.,

-           metodes vai paņēmiena izstrāde minimālā nepieciešamā sensoru daudzuma un veida noteikšanai,

-           metodes aprobācija projekta partneru rīcībā esošajās ēkās vai ēkā un statistiski pamatotu secinājumu veikšana par metodes vai paņēmiena praktisku izmantošanu nākotnes produktu izstrādei un integrēšanai.

Pētniecības projekta rezultāts -  Tiks izstrādāts temperatūras sensora prototips, kas mērīs temperatūru vairākos punktos un ļaus noteikt temperatūras starpību starp tiem. Iegūta eksperimentu īstenošanas rezultātu datu kopa ar dažādiem modeļiem, modeļu    konfigurācijām, sensoru konfigurācijām un darbības režīmiem. Izstrādāts programmatūras modulis prognozējošu modeļu apmācībai un izmantošanai datu mākonī un metode paņēmiens sensoru komplekta un izvietojuma izvēlei.

Iegūtās zināšanas pētniecības projekta laikā ļaus abiem projekta īstenotājiem saprast, kā interpretēt iegūtos rezultātus jēgpilnai secinājumu izdarīšanai, kā arī tiktu pētīts iespējamais potenciāls jaunizstrādāta sensora pielietojumam arī citos tirgos.  Datu kopa kalpos turpmāko pētījumu veikšanai un Latvijas zinātnes sabiedrības stiprināšanai. Veiksmīga projekta rezultātā RTU iegūs papildus zināšanas par ēkas termodinamiskajiem procesiem un uz šo datu kopas bāzes tiktu izstrādāts ēkas uzvedības prognozējošs modelis.

Related news

View more news